Україна отримає 25,5 млн Євро для забезпечення житлом переселенців.

Україна отримає 25,5 млн Євро для забезпечення житлом переселенців.

Уряд схвалив проєкт Угоди з Німеччиною про отримання гранту на суму 25,5 млн Євро для забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб.

Руслан Калінін на своїй сторінці в Фейсбук дав пояснення:
“До мене надходять багато питань, щодо допомоги Німеччини по забезпеченню житлом переселенців. Відповім стисло.

Коли почалися перемовини щодо допомоги?
4 листопада 2016 р. під час українсько-німецьких перемовин про співробітництво задля розвитку між Урядом України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина було узгоджено надання допомоги на загальну суму 72 000 000 Євро, з них 25 500 000 Євро на проєкт “Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб”.

Однак, до вересня 2019 року проєкт так і не перейшов до стадії реалізації. З перших днів роботи в Мінветеранів ми поставили за мету якомога швидше запровадити іпотечні програми для переселенців. Зокрема за рахунок донорів. За кілька місяців було погоджено текст міжурядової угоди з німцями та профільними міністерствами. У зв’язку зі зміною Кабміну текст угоди пройшов перепогодження та вчора був затверждений Урядом.

Що далі?
Далі угода буде підписана представниками України та Федеративної Республіки Німеччина, а потім ратифікована Верховною Радою. Паралельно німецька сторона обирає фанансову установу, яка буде реалізовувати програму.

Чи буде Держмолодьжитло реалізовувати програму?
Німецька сторона самостійно обирає фінустанову для реалізації проєкту. В 2019 році Мінветеранів направило лист с проханням розглянути Держмолодьжитло для реалізації програми. Наразі, така можливість розглядається та проводиться міжнародний аудит цієї установи. Якщо, буде обрано саме Держмолодьжитло, то є велика ймовірність що буде дофінансовано пілотний проєкт “Іпотека під 3%” та збережеться черга.

Терміни реалізації?
При оперативних діях всіх зацікавлених сторін, програма може почати працювати до кінця року. Умови карантину в обох країнах можуть внести корективі.

Наразі правонаступником Мінветеранів по цій бюджетній програмі є Мінреінтеграції. Саме це профільне міністерство буде займатися реалізацією програми.

Як завжди, буду тримати в курсі по кожному етапу підготовки до реалізації проєкту.”

Связанные записи

Оставьте комментарий