Як купити квартиру на вторинному ринку (Інструкція).

Як купити квартиру на вторинному ринку (Інструкція).

Як купити квартиру на вторинному ринку (Інструкція).
Переваги та недоліки придбання житла на вторинному ринку.
Вже в цьому місяці має розпочатися реєстрація на нову іпотечну програму для переселенців. У багатьох виникає питання – купувати житло на первинному або вторинному ринку і які є нюанси купівлі житла.
Публікую матеріали, які допоможуть розібратися в деяких питаннях. Короткі поради:
1. Зручно шукати квартири дозволяють сайти-агрегатори, які автоматично відстежують майданчики та об’єднують однакові оголошення в один об’єкт. Найбільші з них – Flatfy.com, DOM.Ria та Rieltor.ua.
2. Під час перегляду квартири варто звернути увагу на її загальний стан, стан комунікацій, інсоляцію, пересвідчитись у відсутності неприємного запаху та грибка на стінах. Слід перевірити під’їзд, сходові клітини, ліфт. При огляді фасаду будинку варто пересвідчитись чи немає на ньому тріщин.
3. Квартири продаються у різних станах – від “під капітальний ремонт” до “заходь та живи”. Порахуйте заздалегідь, скільки коштів знадобиться вкласти у ремонт квартири, та чи передбачено це вашим бюджетом.
4. Коли ви знайдете “свою” квартиру, і будете готові її купувати, необхідно здійснити попередню перевірку. Для цього краще винайняти юриста, який перевірить нерухомість по всім реєстрам та розповість про подальші дії.
5. Треба врахувати, якщо одна зі сторін перебуває у шлюбі – присутність чоловіка або дружини є обов’язковою умовою. Вони повинні дати згоду на продаж/придбання квартири.
6. Про податки:
– Покупець повинен сплатити 1% від суми угоди у Пенсійний фонд.
– Продавець повинен сплатити 1% від суми угоди, але в якості державного мита.
У разі, якщо квартира перебуває у власності менш ніж три роки, продавцю необхідно додатково сплатити військовий збір (1,5%) та 5% податку на доходи (іноземцям – 18%).
7. Зверніть увагу, що після отримання квитанцій про сплату податків нотаріус вносить договір у реєстр речових прав на нерухоме майно Міністерства юстиції. І покупець моментально стає власником квартири.
Також на зображенні можна побачити переваги та недоліки придбання житла на вторинному ринку.
Прошу поширити інформацію, щоб ваші друзі приймали зважені рішення.

Связанные записи

Оставьте комментарий