Встреча с международными организациями и посольствами

Встреча с международными организациями и посольствами

Сегодня глава Ассоциации Руслан Калинин вместе с ГО “Право на захист” и руководителем Держмолодьжитло встретился с представителями посольств и международных организаций. Встреча была посвящена решению жилищного вопроса для переселенцев.

После встречи Калинин написал на своей странице в фэйсбук :

“Сьогодні мав нагоду поспілкуватися з міжнародніми організаціями та представниками посольств зі своїми колегами Сергій Комнатний Дарина Толкач Сергей Марущенко Розповів, як держава вирішує житлові питання переселенців та по яким напрямкам нам потрібна допомога.

На жаль, розповісти майже немає про що, бо успіхі дуже скромні. У нашій країні рішенням житлових питань переселенців займаються три міністерства. Їх успіхі за останній рік:

– МінТоТ – 72 квартири. Гроші виділили за новою системою: 50% – кошти державної субвенції, 50% – кошти місцевого бюджету.;

– Мінрегіон – близько 200 квартир до кінця року. Програма «Доступне житло», завдяки якій держава компенсує половину вартості, а другу половину повинен внести сам переселенець;

– Мінсоц – близько 700 переселенців повинні отримати житло до кінця року. Проект реалізується з 2015 року за підтримки німецького банку KWF і включає реконструкцію 16 об’єктів в 3-х областях.

Такі успіхи не дуже вражають, бо житла потребують більше мільона переселенців. Тому нам треба більш ефективно працювати з донорами та місцевими бюджетами. Але вони не будуть фінансувати ці програми, кола сама держава їх не фінансує і не має чіткої стратегії по вирішенню житлових питань.

Перші питання, які нам поставили представники посольств: які є механізми компенсації за втрачене житло, яка стратегія держави по вирішенню житлового питання, як відбувається розподіл квартир, коли переселенці будуть мати повноцінне право голосу та як вирішується питання пенсійного забезпечення переселенців.

По всім цим питанням наша Асоціація та інші громадські організації надавали чіткі пропозиції. На жаль, поки що не має “політичної волі” їх впроваджувати.

Громадські організації не будуть чекати, коли така воля з’явиться. Ми і далі будемо переконувати міжнародні організації фінансувати ті проекти, які мають прозорі механізми впровадження програми і успішний пілотний проект.

PS: Дякую організаторам ГО “Право на захист” за запрошення на захід та змістовный звіт.”

 

Организаторы встречи – ГО “Право на захист”

Связанные записи

Оставьте комментарий